Píše se rok 2009 a s mým dlouholetým nejlepším kamarádem Tomem začínáme natáčet videa po vzoru dobrodruha Beara Gryllse. Prozatím natáčíme všechno na mobil ve velmi nízkém rozlišení a hlavně pro sebe a s nadsázkou.
Postupem času jsem si začal uvědomovat, jak neskutečně mě naplňuje toto "natáčení" a jak nás to s kamarádem spojuje. Asi po roce došel kamarád s tím, že bych videa mohl zveřejnit a uvidíme, co se stane a tak jsem si založil Youtube kanál.

BIO1

________________________________

Začátek byl hodně těžký. Videa nesledoval takový počet lidí v jaký jsem doufal, až jednoho dne nastal zlom. Navštívili jsme letecký den, kde jsem si zařídil vyhlídkový let s tím že jsem měl možnost si určitou část trasy odpilotovat sám. Byl to pro mě neskutečný zážitek a samozřejmě jsem si celý let zdokumentoval. Tom měl na starost natáčení ze země - odlet/přílet a já tedy natáčel celý let. Tehdy už na kameru, kterou jsem si pořídil.

Po sestřihání a zveřejnění tohoto zážitku na Youtube jsem s tímto videem sklidil úspěch. Bylo to doposud mé nejsledovanější video.

________________________________

Přišel rok 2012 a já na sebe zvedal během natáčení survival videí (po vzoru již zmiňovaného dobrodruha) nároky. To si samozřejmě se mnou odnášel i Tom, který stojí za kamerou všech mých prvních videí.
Kam jsem šel já, tam musel i on a uznávám že to pro něj muselo být náročnější s tou veškerou výbavou a věcmi co jsme potřebovali.

Tím jak se nároky zvyšovali, tak jsem se nejednou dostal do pěkných problémů. Zlomené zápěstí, naražené rameno, uvíznutí na skále, proboření v ledu - malý výčet toho co vše bylo přítomné během našeho natáčení.

BIO3

________________________________

V roce 2016 jsem se rozhodl, že by bylo potřeba trochu zpomalit a tak survival videí ubylo. Začal jsem se věnovat více natáčení samotné přírody a taky se u mě poprvé objevil zájem přírodu taky fotografovat.
Založil jsem si účet na Instagramu a během pár týdnů moje fotky dosáhli slušného ohlasu.

BIO4
________________________________

Mnoho změn nastalo pro mě roku 2017. Mírně si mě začala všímat veřejnost, čehož jsem si cenil protože moje statistiky a čísla nejsou nijak velké. Několikrát se mi stalo, že mě někdo oslovil a pochválil mi moji tvorbu. Až jednoho dne přišel dopis a já zjistil, že jedno z mých survival videí bylo nominováno na cenu. Nikdy předtím jsem neměl ani myšlenku, že by mé video mohlo mít někdy nějaké ocenění. Usmálo se na mě štěstí a v ruce jsem držel ocenění za "nejlepší video v kategorii wildlife".
Tehdy mi taky kamarád dost vypomohl a doporučil mě firmě, která se zabývala výrobou nožů. Zkontaktovali jsme se navzájem a já pro tuto firmu začal natáčet videa, kde nože testuji a recenzuji. Dodnes jsem Tomovi vděčný za tuto pomoc!

BIO5

________________________________

Začátkem roku 2018 mě kontaktovala společnost, která si přála, aby jsem pro ně udělal pár přednášek o tom, čemu se věnuji. Taktéž jsem se domluvil s organizací, která pomáhá v Tibetu, že jim poskytnu deset mých vlastních mikin a že aspoň tak jim trochu pomůžu. Taky jsem si opět převzal ocenění za video, tentokrát v kategorii "adventurer". A v neposlední řadě nesmím zapomenout, že každoročně finančně podporuji psy v útulcích koupí charitativních kalendářů herečky Patrície Solaříkové, které jsou opravdu úžasné.

Jsem opravdu vděčný, že se můžu věnovat tomu co mě neskutečně baví a to s nejlepším kamarádem po boku.

BIO6